Güncel Moda & Abiye

Bebek Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

30.01.2019
571

Bebek Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar
Modabiye
BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

Hamilelik sürecinde olan anne adaylarının en merak ettiği şeylerden birisi bebek bakımıdır. Aylarca karnında hiç usanmadan taşıdıkları ve canlarından bir parça olan bebeklerine büyüme sürecinde en iyi şekilde bakmak istemektedirler. Bu süre içerisinde etraflarında bulunan insanlar aslı olmayan yöntemleri ısrarcı bir şekilde uygulatmaya çalışmaktadır. İlk çocuğu olan anneler ise gerek heyecandan gerekse tecrübesiz olmalarından dolayı bu yöntemleri bebeklerine uygulamak zorunda kalmaktadır. Yanlış bakımdan kaynaklı hem anne adaylarının psikolojisi hem de bebeklerin sağlığı olumsuz yönde etkilenmektedir. Bu her şeyi bildiklerini zanneden kişilerin genç annelere aktardığı bebek bakımında doğru bilinen yanlışlar konusunu siz değerli okuyucularımız için derledik.

Bebeklerin dışkılarına göre sütün yeterli olmadığına karar vermek

Bebekleriniz için süt miktarının yeterli olup olmadığı yalnızca doktor kontrolü ile öğrenilebilir. Anne sütü emmeye devam eden bebeklerin günde ortalama 2 ya da 3 defa idrar ve dışkı yapması süt miktarının yeterli olduğunu gösterir. Rutin olarak yapılan doktor kontrolü sırasında kilo kaybı ya da yetersiz kilo alımı görülürse mama takviyesi önerilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  El Örgüsü Bebek Hırka Modelleri Ve Yapılışı

Şekerli su bebeklerde sarılığı önlemektedir.

Çoğu insan tarafından söylenen bu cümle tamamen yanlıştır. Bebeklerinize ilk 6 ay içerisinde saf su dahi vermemeniz gerekmektedir. Sindirim sistemini olumsuz yönde etkilediğinden bu süre içerisinde yalnızca anne sütü ile beslenmelidir. Anne sütü içerisinde bulunan su ve mineraller sayesinde bebek bakımı için gerekli olan tüm ihtiyaçları karşılamaktadır.

2 yaşına geldiği anda bebek bezini tamamen bırakmalısınız.

Her bebeğin bazı alışkanlıkları öğrenmesi farklılık göstermektedir. Tuvalet eğitimi için en uygun zamanlar 24-36 ay arası olsa da bu eğitim sırasında bebeğinizi korkutmadan, zorlamadan ve telaşa kapılmadan yapmalısınız. Tam olarak bezi bırakabilmek için tuvaletinin geldiğini açıkça söyleyebilmeli, kıyafetlerini çıkarabilmeli ve düzenli tuvalet saatleri olmalıdır.

Bebek gelişimi için ortam oldukça sıcak olmalıdır.

Bebek bakımı sırasında yapılan büyük yanlışlardan birisi de budur. Kış mevsimlerinde ortamın aşırı sıcak ve havasız olması mikropların daha hızlı üremesini sağlayacağından ortamın ideal ısıda olması gerekir. Bu sıcaklık ise yaz ve kış mevsimlerinde ortak olarak 20 ile 24 derece arasında olmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çocukları Hastalıklardan Koruma Yolları
önceki yazı
bir önceki yazı da « başlıklı makalemizi sizler için paylaştık.
Yorumlar
  1. Kunteg dedi ki:

    Yeni çocuk sahibi olan ve çocuk sahibi olacaklar için gerçekten faydalı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Doğal tesettürlü kadın makyajı nasıl olmalı
Tesettür Makyajı Nasıl Olmalı? 

Kapalı kadınların her zaman sıkıntı yaşadıkları konu makyajın ne boyutlar da yapılması gerektiğidir. Özel günlerde sürekli olarak yapılan makyaj, farklı kategoriler de yapılabilir. Tesettürlü kadınların her...

Yüz Şeklinize Göre Gözlük Seçimi Nasıl Yapılır?

Firmalar tarafından erken rezervasyon indirimlerinin başlaması ile binlerce kişi bu yaz için tatil planını çoktan yapmış gibi görünüyor. Tatil için...

Fucicort Krem Ne İşe Yarar?

Cilt enfeksiyonlarında etkili olan Fucicort Krem Ne İşe Yarar? olduğunu ve nasıl kullanıldığını öğrenmek ilaçtan en doğru şekilde faydalanabilmek adına kullanıcılar için önemlidir. Deri hastalıklarında, iltihaplı...

Kapat