Balyaj Nedir? Balyaj Fiyatları

Genellikle saçlarını boyatmak isteyen kadınlar kuaförlerine bu durumu ilettiklerinde “O zaman bir ışıltı atalım” şeklinde geri dönüş alırlar. Işıltı dedikleri şey işe balyaj işlemidir. Balyaj genellikle saç diplerine bir işlem yapmadan saçların uçlarına uygulanan boyama işlemidir. Genellikle koyu saçların saç tonu korunarak biraz parlaklık katma tekniğidir, kullanılan bu teknik günümüz kadınlarının en çok tercih ettiği kullanım şekli. İki saç rengi arasında zıt bir geçiş yaratmadan saç uçlarınız güneşte açılmış görüntüsü verir. Bu yüzden çok doğal bir görünüm kazanmış olursunuz. İşte balyaj nedir’in cevabı budur.

Ombre ve Röfle işlemleriyle karıştırılan Balyaj, diğer iki işlemden daha sağlıklıdır. Ombre anlamı gölge demektir, saç aralarına atılan zıt renk geçişleri balyaj işleminden daha çok dikkat çeker. Avantajlı yanı ise istediğiniz renk de sürekli olarak değiştirebileceğinizdir. Röfle ise saçların bazı tutamlarının açık renge boyanmasıdır. Sık sık aralıklarla boyanan saçlar size daha açık bir saç görüntüsü kazandırır. Balyaj ise sadece saç uçlarına uygulanarak renk açma işlemi yapılan türüdürBalyaj nedir sorusunun cevabını size bu şekilde açıklayabiliriz. 

Balyaj Fiyatları Nedir?

Kadın kuaförleri genellikle erkek kuaförlerinden daha pahalıdır. Kadınlar bu durumdan biraz şikayetçi olsalar da yine de kuaföre gitmeden yapamıyorlar. Fiyat belirlenmesi; 

 • Saçın uzunluğuna bağlı olarak değişir çünkü kullanılan malzeme miktarı saçın uzunluğuna göre değişim gösterecektir 
 • Saçın çok olması 
 • Saç renginizin doğal mı boya mı olması da çok önemlidir çünkü daha önceden boya işlemi gören saçlar yıpranmaya meyilli olduğundan daha dikkatli olunmalı besleyici malzemeler kullanılmalıdır. 
 • Ürün kalitesi 
 • İşçilik ve harcanan zaman 
 • Kullanılan boyanın türü 
uzun sac kul sarisin balyaj
Uzun saç kül sarışın balyaj

Gibi sebepler fiyat belirlemede rol oynar. Çeşitlerine göre balyaj fiyatları şöyle; 

 • Krepe Balyaj Fiyatı: 95-650 TL  
 • Bölgesel Balyaj Fiyatı: 90-400 TL 
 • Kısmi Balyaj Fiyatı: 80-350 TL  
 • Papatya Balyaj Fiyatı: 230-800 TL  
 • Flamingo Balyaj Fiyatı: 250-750 TL 

 

Bu fiyatlar şehirlere göre de değişiklik gösterebilir. Çok fazla para ödememek için şehrinizde Balyaj nedir? Nasıl Yaptırılır? Bu soruların cevaplarını araştırınız.

kirmizi flamingo balyaj
Kırmızı flamingo balyaj

Balyaj Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Çevresinden etkilenen bazı kadınlar değişiklik istedikleri zaman saçlarını boyatmak isterler. Ancak her boya işlemi ve tekniği farklıdır. Sizde balyaj yaptırmak istiyorsanızbalyaj nedir ve nelere dikkat edilmesi gerekir; 

 • Doğal ürünlerle balyaj işlemi yapılması gerekir. Kalitesiz ürünler saçlara kalıcı zarar verebilir, saç dökülme ve kopmalarına yol açabilir. Amonyaksız ve yağ bazlı ürünler tercih edilmelidir. 
 • Saç renginize uygun balyaj seçimi yapmanız da çok önemlidir. Kahve tonlu saçlar için uçlara doğru açık kahve, kumral saçlar için sarı ya da karamel, koyu saçlılar içinse kızıl renkler tercih edilmeli. 
 • Daha önceden işlem görmüş saçlarınız var ise kopma olmaması için boyama öncesi koruyucu malzeme kullanımı çok önemlidir. 
 • Balyaj işlemi sonrası ise saç renginizin çabuk solmaması için her renk açma işleminde önerildiği gibi mor şampuan kullanımını öneriyoruz. Mor şampuan saçlarınızdaki boyaların akması sonucuyla oluşan istenmeyen cırt renklerin parlaklık ve matlık değerini ortalar ve saçlarınız daha uzun süre kalıcı olur. 
kullu krepe balyaj
Küllü krepe balyaj

Balyaj Saçlara Zararlı Mı? 

Herkesin bildiği üzere saç boyama işlemlerinin hepsi saça az da olsa zarar verir. En çok hasarı saçların diplerinden yapılan açma işlemleri verirken, saç uçlarına yapılan boyalarsa geçici ve en az zararı verir. Kullanılan boya toz boya ise zarar en aza iner. Doğal toz boyalar saç diplerine çok fazla nüfus etmediğinden kalıcı zarara yol açmaz. Daha öncede bahsettiğimiz gibi balyaj işlemleri saç diplerine değil saç uçlarına yapılan bir işlem olduğundan saçlara zarar vermez. Herhangi bir dökülme söz konusu değildir. Balyaj nedir sorusunun cevabını artık biliyorsunuz. 

RESİM GALERİSİ

Yorum yapın