Balon Etek Kombinleri

Kemerinden sonrasında kabararak aşağıya doğru inen etek modellerine balon etek denmektedir. Baloın etekler, kabarık olduğundan kullanımı kolay, görüntüsü şıktır. Yaz aylarında balon etek kombinleri farklı renklerde ve desenlerde popülerliğini korumaktadır. Şehirli kadınlar işte, evde ve her yerde balon etekleri kullanmaktadır. Yaz aylarında giyilen eteklerin üretiminde kullanılan kumaşların serin tutacak ince çeşitlerden seçilir. Kış aylarına özel olarak tasarlanan balon eteklerin ise biraz daha kalın ve sıcak tutacak kumaşlar tercih edilmektedir. Çalışan hanımların her gün ne giyeceğim derdi bulunmaktadır. Balon eteklerin kullanımı rahat olduğundan dolayı aktif iş hayatında rahatlıklar giyilebilir.  

Balon Etek Giyerken Neye Dikkat Edilmeli? 

Kıyafetlerin şık ve güzel durmasında dikkat edilecek esas nokta vücut yapısına uygun olmasıdır. En şık ve en kaliteli eteği giyseniz fakat vücut yapınıza uygun olmasa sizi güzel göstermeyecektir. Balon etek kombinleri yapacak olan hanımların kalça kısmının geniş olmaması gerekir. Çünkü zaten balon eteğin kalçaya gelen kısmı kabarıktır. Geniş kalçaların üzerine denk geldiğinde daha kabarık duracaktır. Böylece olduğundan daha kilolu görünmeye neden olacaktır. 

2023 Kısa balon etek kombinleri ve modelleri
2023 Yaz ayına güzel balon etek kombinleri ile girin.

Balon etekler kalçalarımdaki fazlalıkları kapatır diye düşünmeyin çünkü dengesiz bir görüntü ortaya çıkmasına neden olacağından istediğinizin tam aksi bir durumla karşılaşacaksınızdır. İnce ve orantılı vücut yapısına sahip olan kadınların tercih etmesi daha doğru olacaktır. Her yaştan bayan tarafından tercih edilen balon eteklerin uzun ve kısa modelleri vardır. Kısa modelleri yakıştırarak giymek için bacak yapısının ince ve orantılı olması daha güzel sonuçlar ortaya çıkaracaktır.  

Tesettür Balon Etek Kombinleri

Tesettürde esas vücut hatlarını belli etmeyen kıyafetlerin giyilmesidir. Uzun balon etek kombinleri tam olarak tesettür anlayışını yansıtmaktadır. Tesettürde kullanılan balon eteklerin; uzun, hafif kabarık, çok kabarık gibi çeşitleri bulunmaktadır. Tesettürlü kadınlar genellikle ayak bileklerinin biraz üzerinde biten çeşitlerini tercih etmektedir. Maxi etek uzunluğunda olanlar yürümeye engel olduğundan ve eteğin asıl havasını kaybettiğinden dolayı çok tercih edilmemektedir. Kış aylarında altına uzun bot giydiklerinden dizlerin biraz aşağısına inen modellerini de kullanmaktadırlar. 

Tesettür balon etek kombinleri ve modelleri
Desenli tesettür balon etek kombinleri ile daha da güzelleşin.

Balon eteklerin hacim olarak farklı modelleri bulunur. Bazıları çok kabarıkken bazıları daha az kabarıktır. Çeşitliliğin neden vücut tiplerine uygun modeller tasarlanmış olmasından kaynaklanır. Piyasada bulunan balon eteklerin genelinin uçları biraz daha dardır. Bacakları uzun olanlarda dizlerin aşağısında biten balon etekler yarım balonu tamamlayacak bir tarzı oluşturur. Balon etek kombinleri hayalinizi gerçekleştirirken kilonuzu, boyunuzu ve en önemlisi basen genişliğinizi göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. 

Balon Etek Kombin Trendleri 

Neredeyse her sezon bazı markaların vitrinlerinde illa birkaç model balon etek görmek mümkündür. Giyilmesi kadar kombin yapılması da eğlenceli ve rahat olan balon etekler her yaşta ve her mekanda giyime uygundur. Yaz, kış fark etmeksizin rahat, tarz, şık ve konforlu olma imkanı tanıyan balon eteklerin altına giyeceğiniz ayakkabıları dikkatli seçmek gerekir. Yaz aylarındaki balon eteklerin boylarına, kumaşlarına ve modellerine en uygun olan ayakkabılar; stiletto ve babetlerdir

Tül kısa balon etek modelleri ve kombinleri
Tül kısa balon etek modelleri ve kombinleri

Kış aylarına özel balon etek kombinleri ankle botlar ile yapıldığında çok cool ve tarz duracaktır. Balon etekler kabarık olduğundan dolayı üste giyilecek kıyafetin kısa olması gerekir. Kısa hırkalar, trikolar veya gömlekler tercih edilebilir. Crop top tarzı kıyafeti olmayanlar ise uzun gömleklerini veya bluzlarını eteğin içine sokarak kullanabilir. 

Çiçek desenli uzun balon etek modelleri
Çiçek desenli uzun balon etek modelleri

Siyah Balon Etek Kombinleri 

Siyah, renk itibariyle çok asildir. Neredeyse her renk ile kombin yapılabildiğinden dolayı her bayanın birden fazla siyah eteği vardır. Diğer etek modellerinde olduğu gibi balon eteklerde de siyah çok tercih edilir. Akşam yemeklerinde, özel davetlerde, işte, toplantılarda asil ve resmi bir duruş sergilendiğinden dolayı kıyafetlerde renk olarak siyah seçilir. Siyah balon etek kombinleri beyaz, kısa bluzlarla yapıldığında harika durmaktadır. Beyaz bluz, siyah balon etekle, düğünden toplantıya, günden iş yemeğine kadar her yere gidebilirsiniz. 

Siyah balon etek kombini ve modelleri
Siyahın zerafet ve asilliği balon etek ile buluşuyor.

Siyahın üzerine siyah olur mu demeyin! Hem de harika olur. Sizi olduğunuzdan çok daha zayıf göstermesinin yanında zarafetinize şıklık katacaktır. Şayet kombininizin çok tek düze olduğunu düşünüyorsanız siyah bluzunuzu yoğun olmamak şartıyla belli noktalarında işlemeli olarak tercih edebilirsiniz. Pul, dantel, nakış işlemesi kombininizi hareketlendirecektir. Ayrıca takı ve aksesuar kullanımı da hareketlendirmeye yetebilir. 

Siyah balon etek ile çizgili bluz kombin modelleri
Siyah balon etek ile çizgili bluz kombin modelleri

Hareketi eteğinizde oluşturmak isterseniz kumaşınızı parlak seçebilirsiniz. Dantelli veya tül detaylı siyah balon eteklerle şıklığınız parmakla gösterilecektir. Siyah balon etek kombinleri için üst kıyafetinizi toz pembe, bebe mavisi gibi soft renkler de çok güzel duracaktır.  

Kısa Balon Etek Kombinlerindeki Püf Noktaları 

Klasik etek modellerinden artık sıkılanların ilk tercihi balon eteklerdir. Balon eteklerinizi doğru kombin yaparak eşsiz bir tarz oluşturabilirsiniz. Ortaya çıkan harika görüntü size kendinizi çok ama çok iyi hissettirecektir. Çünkü balon eteklerin çok farklı bir havası var. Bu etekleri giyenler sanki ayrı bir havaya ve tarza bürünmekte. Stilinizi yansıtmak, kendinizi çok şık hissetmek için balon etek kombinlerinize dikkat etmelisiniz. Kısa balon etekler özellikle gençler arasında çok popüler. Kısa balon etekler her vücut tipine uygun olmadığını bilmek gerekir. Kısa balon etekleri kombin yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktaları vardır. Bunlar; 

  • Vücut tipiniz konusunda kendinize dürüst olun. Şayet kilolu iseniz ve basenlerin geniş ise balon eteği çok tercih etmeyin. Kısa balon etek kombinleri armut tipi hanımlar için idealdir. Kalın bacaklı ve kalın belliler için kısa balon etek çok cesurca ve çevrenin tepkisini umursamazca olacaktır.  
  • Mini boy balon eteklerde bacaklarınızın boyu önemli değildir. Fakat kısa balon eteklerde bacaklarınızı daha uzun ve daha orantılı göstermek için eteğinizin boyunu dizlerinizin 2 veya 3 cm yukarısında seçmelisiniz. Dizlerdeki balonlar sizi güzel göstermeyecektir. 
  • Vücut hatlarınızı daha iyi göstermek için kısa balonları yüksek belli seçin. Kabarık eteklerin genelinde olan doğru orantıyı oluşturmak için eteğinizin belini yukarı çıkarmalısınız. Şayet eteğin beli yüksek değilse kıvrımlarınızı ortaya çıkaracak kemerleri kullanın. Kısa balon etek kombinleri şıklığı için yüksek belli gösterecek kemerler idealdir. 
Kısa balon etek kombin modelleri
Kısa balon etek kombin modelleri
  • Kısa balonların üzerine giyeceğiniz kıyafetin uzun veya kısa kollu olması önemli değildir. Önemli olan üst kıyafetin bedeninizi sarmasıdır.  
  • Kısa balon etekleri giyerken ayakkabı seçimine de dikkat edilmelidir. Düz ve topuksuz ayakkabı asla giyilmemeli diyemeyiz. Fakat topuklu ayakkabılar çok daha zarif ve şık olmanıza yardımcı olur. Topuklu ayakkabılar bacak boyunuzu uzatacaktır. Böylece bütün dikkatlerin eteğinizin üzerinde toplanmasını sağlayabilirsiniz. 

 Balon Etekler Kumaşları ve Kombinler 

Balon eteklerin üretiminde genellikle tül, tafta, tutti keten gibi kumaşlar kullanılır. Bu kumaşlar eteğin çok daha dik durmasını sağlar. Kalıp gibi bozulmadan ve tarz duruş için kumaş seçimine dikkat edilerek balon kumaşlar tasarlanmaktadır.  

Akan kumaşlardan balon etek pek güzel durmayacağından pek kullanılmaz. Balon etek kombinleri için kumaş tercihinizi yaparken bedeninizi olduğundan daha kalın göstermeyecek çeşitleri seçmelisiniz. Oturup kalkınca şeklini kaybetmeyecek olan balon eteklerde kalite arayışında olanlar ipek ve tarlatan karışımını tercih edebilir. Dalgıç veya polyester kumaşlardan yapılanlar ise günlük kullanıma uygundur. Etek kumaşları desenli veya düz tercih edilebilir. Desenli kumaşlar tercih edilirse üst kıyafetin düz olmasına ve saran bir model olmasına özen gösterilmelidir. Desen olarak küçük çiçekler son dönemin favorilerinden. Geometrik desen seçerken vücut tipinizi dikkate almayı ihmal etmeyin.

Balon etek modelleri nasıl kombin yapılır
Balon etek modelleri nasıl kombin yapılır

RESİM GALERİSİ

Yorum yapın