Ahmet Apa seviye 3 diyeti

Ahmet Apa seviye 3 diyeti bizleri sağlıklı kilo verdirmeye ve sağlıklı beslenmeye yönlendiren bir diyet programıdır. 9 farklı seviyesi olan ve her seviyede bizleri daha sağlıklı yapacak besinlere yer verilen bu diyet programı bu zamana kadar birçok kişiye yardımcı olmuştur. Diğer oruç diyetlerinden oldukça farklı olan bu diyet hakkında ayrıntılara gelin beraber bakalım.

Ahmet Apa seviye 3 diyeti nedir?

Ahmet Apa diyetleri seviyeli olarak ilerleyen ve sistematik sıralaması olan bir programdır. Sonraki seviyeye geçmek için bir önceki seviye diyetini tamamlamanız gerekmektedir. Seviyeler arasında benzerlik bulunsa da seviye 3 diyeti biraz daha farklıdır. Ahmet Apa seviye 3 diyeti tek öğün şeklinde uygulanmaktadır. Yani kahvaltı veya öğle yemeği öğünü olmadan yalnızca 17:30 ile 19:00 arasında besin alınabilir. Her ne kadar zor gibi görünse bile 1. seviye diyet ve 2. seviye diyeti tamamlayan kişiler bu seviyeyi de kolaylıkla tamamlayabilir. Kilo vermenin yanı sıra pek çok sağlık sorununun tedavisine katkısı olan bu diyet programı Ahmet Apa tarafından hazırlanmıştır. Belirli kurallar dahilinde sıvı alımının olduğu paketli ve hazır gıdaların yasak olduğu bu diyet programında temek amaç ise insanları sağlıklı beslenmeye yönlendirmektir.

Ahmet Apa seviye 3 diyeti 3
Ahmet Apa seviye 3 diyeti 3

Ahmet Apa seviye 3 kaç gün?

Seviye 3 diyetinin süresi 2 hafta olarak belirlenmiştir. Bu diyet programına 14 gün boyunca uymanız gerekmektedir. Fakat yalnızca programa göre değil birde kurallarına göre uygulamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ahmet Apa seviye 3 diyetini kimler yapabilir?

Aralıklı oruç diyet programlarına benzemesi nedeni ile bu tür diyetleri daha önceden uygulamış olan kişiler tarafından sıkça tercih edilen bir programdır. Henüz ‘ şu kişiler bu programı yapmamalıdır’ gibi bir açıklama ve bilgi yoktur. Ancak, bu diyet programını kullanmaya başlamadan önce , diyeti uygulayacak kişilerin mutlaka doktoruna danışması ve öneri alması gerekmektedir.

Ahmet Apa seviye 3 diyeti yasak listesi

  • Koruyucu içeren ,paketli her ürün yasaktır.
  • Çay, yeşil çay, su, sade maden suyu ve sade Türk kahvesi hariç sıvı tüketimi yasaktır.
  • Granül kahveler, Dibek kahvesi ,şekerli, sütlü kahveler yasaktır.
  • Çay ve bitki çaylarını şekerli içmek yasaktır.
  • Öğünlerin yarım saat öncesine kadar ve öğünlerden 2 saat sonradan itibaren sıvı tüketimi serbesttir, bunlar dışında sıvı tüketimi de yasaktır.
  • Öğünün yanında yoğurt yenmesi ya da içecek içilmesi yasaktır.
  • Limon ve avokado hariç meyvelerin tüketilmesi yasaktır.
  • Unlu ve şekerli besinlerin tümü yasaktır.
  • Akşam 17.30 ile 19.30 saatleri haricinde yemek yasaktır. Öğün saatleri dışında 1 fincan kahve ve 2 fincan çay ya da bitki çayı tüketilebilir.
Ahmet apa seviye 3 diyeti yasaklar listesi
Ahmet apa seviye 3 diyeti yasaklar listesi

Ahmet Apa seviye 3 tek öğün diyet listesi

Seviye 3 diyetinin en önemli noktalarından birisi tek öğün olarak uygulanmasıdır.Aralıklı oruç diyetleri ile birçok benzerliği olan bu diyet seviyesinde 17:30 ile 19:00 saatleri arasında besin tüketimi vardır. Bu saatler dışında herhangi bir besin almak yasaktır. Programa düzenli uyulduğu ve seviyeler tamamlandığı zaman verimli bir sonuç alabileceğinizi söyleyebiliriz. Seviye 3 diyet listesi ise şu şekildedir;

Pazartesi

10.00: Sade Türk kahvesi

15.00: Limonlu bitki çayı

18.00: Bulgur Pilavı

Salı

10.00: Sade filtre kahve

15.00: Yeşil çay

18.00: Yeşil salata

Çarşamba

10.00: Sade Türk kahvesi

15.00: Limonlu bitki çayı

18.00: Bulgur Pilavı

Perşembe

10.00: Sade Türk kahvesi

15.00: Yeşil çay ya da siyah çay

18.00: Bulgur pilavı, çiğköfte ya da kısır

Cuma

10.00: Sade filtre kahve

15.00: Yeşil çay ya da siyah çay

18.00: Yeşil salata ve avokado

Cumartesi

10.00: Sade Türk kahvesi

15.00: Limonlu bitki çayı

18.00: Avokado ve yeşil salata

Pazar

10.00: Sade Türk kahvesi

15.00: Yeşil çay ya da siyah çay

18.00: Bulgur pilavı, çiğköfte ya da kısır

Bu diyet yalnızca 2 haftalıktır. Ara vermeksizin 2 hafta boyunca, kurallarına ve yasaklarına uyularak düzenli olarak uygulanmalıdır. Öğünlerden yarım saat önce su dahil sıvı alımı kesilmelidir ve günde en az yarım saat yürüyüş yapılmalıdır. Yemeklerden sonra 2 saat sonra sıvı alımına başlayabilirsiniz, uyumanız için ise yemekten sonra en az 4 saat geçmiş olması gerekmektedir. Bunlar dışında vücudunuzun ihtiyacı kadar su içebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak isterseniz Ahmet Apa’nın resmi hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın