Ağız çevresindeki kararmaları nasıl geçer?

Ağız çevresindeki kararmaları nasıl geçer? Ağız çevresi kararmaları kadınlar kulübü! Yüzün en dikkat çeken bölgelerinden biri olan dudaklar ve çevresinde yani ağız çevresindeki kararmalar bir çok kişinin korkulu rüyası olmuş ve kişilerin içe kapanmalarına neden olmaktadır. Her bireyin yüzü ilk görülen ve dikkat çeken bölgesi olması ile beraber yüzdeki sorunlarda hayatını doğrudan etkilemektedir.

Bir çok kişinin korkulu rüyası ve asosyalleşmesine neden olması ile beraber bu kişiler çözüm aramaktadır ve birçok konular akıllarında takılmaktadır. Ağız çevresindeki kararmalar nasıl geçer? Kadınlar kulübü! Neden oluşur? Bitkisel çözüm nelerdir? Gibi ve daha fazlası merak edilen konuları siz değerli okurlarımız için yazımızın devamında cevapladık.

YAZIMIZDA BAHSETTİĞİMİZ AĞIZ ÇEVRESİNDEKİ KARARMALAR İÇİN TEDAVİ YÖNTEMLERİ KULLANIP KULLANMAMAK KİŞİNİN KENDİ İRADESİNE KALMIŞTIR. OLUŞAN BİR YAN ETKİDE modabiye.com VE ÜYELERİ SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR.

Ağız çevresindeki kararmalar nasıl geçer?

Ağız çevresinde oluşan kararmalar bir çok doğal çözüm olması ile beraber tıbbı olarak doktor tarafından önerilen krem ve ilaçlar, reçetesiz alabileceğiniz leke giderici ve renk açıcı kremler ve lazer gibi bir çok yöntem ile yüzdeki dikkat çeken ve kişilerin utandığı koyu lekeleri giderilmesine ve artık kapatmaya çalışılmasını önlenmiş olunacak.

Agiz cevresindeki kararmalari nasil gecer 2
Ağız çevresindeki kararmaları nasıl geçer

Ağız çevresindeki kararmalar neden oluşur?

Bir çok sebebi olan ağız çevresindeki kararmaların günlük hayat yaşamında bir çok şey neden olmaktadır. Doğum kaynaklı lekeler, doğum kontrol hapları, deri yanıklarından sonra, akne sonrası ve deri tahrişleri gibi surumlar sonrası, güneşe maruziyetten sonrası ve iltihaplı ağız çevresi sonrası koyu lekeler oluşmaktadır. Bunlarla beraber hiperpgmentasyon denilen vücuda rengi veren melanin pigmentinin fazla salgılanması sonucu deride koyulaşmaya neden olabilmektedir.

Ağız çevresi kararmalar tedavisi var mı?

Evet, doğal olarak tedavi edilebildiği gibi ilaç ve laze ile de tedavi edilebilir.

Ağız çevresi kararması için ilaç var mı?

Ağız kerarındaki koyu lekeleri giderebilmek için cilt beyazlatıcı kremleri kullanmakta yarar sağlayabilecektir. C vitamini, niasinamid, lacdic asid gibi beyazlatıcı etkisi olan maddeler içeren kremlerin kullanımı ile ağız çevresindeki kararmaları tedavi edebilirsiniz.

Agiz cevresindeki kararmalari nasil gecer 3
Ağız çevresindeki kararmaları nasıl geçer

Ağız çevresi kararması bitkisel çözüm nelerdir?

Ağız çevresindeki kararmaları gidermek için hem herkesin yapabileceği hem de bitkisel olması ilk ve en çok tercih edilen yöntemlerden biri bitkisel yöntemler olmaktadır.

Limon ve Türk kahvesi ile çözüm;

İçilen Türk kahvesi sonrası dibinde kalan telveye yarım limonun suyunu sıkarak ağız çevresindeki kararma olan bölgeye masaj yaparak uygulayınız. Uygulama yapıldıktan sonra 20-25 dakika bekletiniz ve soğuk su ile durulayınız.

Karbonat ile çözüm;

Yarım çay kaşığı karbonat ile suyu karıştırarak macun kıvamına getirilerek masaj yaparak sürülmelidir. 5 dakika bekletip ılık su ile durulayınız ve haftada 2 kere uygulanabilir.

Elma sirkesi ile çözüm;

1 çorba kaşığı elma sirkesi ve 1 çorba kaşığı sodayı karıştırıldıktan sonra pamuk ile kararan bölgeye uygulayabilirsiniz. Günde bir kere uygulayabilirsiniz.

Maydanoz suyu;

1 cezveye 1 bardak suyun içine maydanozları koyun ve 15 dakika kaynatınız. Ilıyasıya kadar bekletilen suyun bir pamuk ile kararma bölgesine sürüp 20 dakika sonra durulayabilirsiniz.

Pirinç suyu;

Özellikle bıyık bölgesinde oluşan kararmalara birebir doğal çözümlerdendir. 1 kaşık pirinci 1 bardak sıcak suyu üzerine döküp 30 dakika bekletip suyu süzüp bir kaba koyulmalı. Pirincin suyunu sıkarak ya da pamuk ile uygulayınız. Daha sonra ılık su ile durulayınız.

Ağız çevresi kararmalarında maske tarifi!

1 tatlı kaşığı pirinç unu ve 1 tatlı kaşığı buğday unu karıştırıyoruz ve 1 tatlı kaşığı yoğurt ekliyoruz ve birazda domates suyu eklenir. Kararma olan bölgeye temiz olduğuna ve test edildikten sonra sürülür. Maske kuruduktan sonra elinizi su ile ıslatıp yumuşattıktan sonra dairesel hareketlerle soyup yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Maskeyi haftada 3 kere uygulayabilirsiniz.

Ağız çevresi kararmaları kadınlar kulübü!

27 yaşındayım ve bu zamana kadar sürekli makyaj kullandığım için o kısımlara ya pudra sürerdim ya da kapatıcı. Bu yaz gittiğim bir tatil yöresinde nemlendiri niyetine doğal bir krem aldım.
Defne içerikli bu kremi kullanmaya başladığımdan bu yana lekelerin yok olduğunu söylemeliyim, artık makyaj altı kapatıcı kullanmıyorum.

Açıkçası büyük çapta kararmalar nasıl geçiyor bilmiyorum ama sivilcenin ardında kalan koyu lekelere ben bi hafta gece yatmadan expigment ve üstüne de Madagasol sürüyorum geçiyor tabi expigment bazı hassas ciltlerde tahriş yapabilir ama denemeye değer

Ha bir de henüz yaz gelmemişken bikini ve koltuk altı için karbonat limon uygulayın değillerde bıyık bölgene de uygulayabilirsin haftada 3 gün uygulayıp güneşe çıkmadan mutlaka güneş kremi kullanırsan ben bir ayda geçeceğini düşünüyorum

Yorum yapın