Adet Dönemimde Cinsel İlişki

Kadınların kafalarında ki soru işaretlerinden birisi de kuşkusuz ki adet döneminde yapılacak cinsel ilişki ne gibi sorunları meydana getirebilir? Öncelikle cinselliği bir bakıma ele almalı ve adet kanaması ile alakalı olarak da bilgiler sunmalıyız. Adet kanaması, her ay belirli periyotlarda kadınların pis kanı vücutlarından en az 5 günlük bir süre boyunca vücutlarından atmalarıdır. Pis kanı attığından dolayı birçok kadın bu süreci son derece sancılı ve sıkıntılı geçirebilir. Hal böyle olunca tabi ki adet dönemi ile alakalı olarak kafalarında soru işareti olduğunu da söylemek mümkün. Ağrılı geçen bu sürecin sosyal hayatı da son derece olumsuz bir şekilde etkilediğini söylemek zannediyorum ki çok da zor olmayacaktır. Tabi ki bunu en iyi yaşayanlara sormak lazım.

Adet döneminde cinsel ilişki yaşamak ve bununla ilgili olarak zararı olur mu ya da faydalı mı gibi sorular da son derece yoğun bir şekilde soruluyor diyebiliriz. Bu konu ile alakalı olarak öncelikli şekilde üroloji uzmanlarına kulak vermemiz gerekecektir. Ürologlar, bu tip konuların zaman içerisinde çok fazla soru işareti haline geldiğini ve aslında gerçekten dikkat çekilmesi gereken bir konu olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliyorlar. Araştırmacı olmak ve konunun detaylarına inmek son derece önemlidir. Fakat elde edilen bir sonuç var ki o da adet döneminde cinsel ilişkiye girmek son derece sakıncalı olabilir ve 5 gün boyunca sabırlı olunması gerektiğidir.

Adet Döneminde Cinsel İlişkiye Girmenin Zararları

Öncelikle böyle bir konuyu hijyen açısından incelemek gerekir. Pis kanın vücuttan atılması safhasında ve sürecinde cinsel ilişkiye girdiğiniz takdirde bu konudan ciddi anlamda olumsuz etkilenme şansınız var. Bu durum ciddi anlamda rahatsızlıklar ortaya çıkarabilir. Adet dönemini kan yolu ile bulaşan bir hastalık olarak da düşünebilirsiniz. Tabi ki böyle bir durum yok ancak bu süreçte mutlak surette sabırlı olmanız gerekir. Bu sabır zaman içerisinde sizlere mükemmel seçenekler sunacaktır. En azından kadının bu sıkıntılı süreci içerisinde onlara herhangi bir zorlanma durumu yaratmamış olursunuz.

Adet döneminde merak edilen unsur cinsel ilişkiye girmenin zararları ile alakalı olarak birçok farklı detay açıklanabilir. Bu gibi durumlarda özellikle uzmanlardan da yardım almanız sizlere mükemmel seçenekler sunacaktır. Bu gibi durumlarda dikkat edilmesi gereken unsurların başında kuşkusuz ki kadını incitmemek gelmelidir. Adet dönemi yukarıdaki resimden de anlayabileceğiniz üzere zaten yeteri kadar sıkıntılı bir süreç olarak dikkat çeker. Adet dönemi esnasında cinsel ilişkiye girmenin kadınları çok daha sıkıntılı bir sürece sokacağını unutmayınız. Tabi ki bunları maddeler halinde de inceleyebiliriz.

Kısaca şu şekilde;
  1. Hijyen değildir ve doğru bulunmaz.
  2. kadınların sancılarının artmasına neden olabilir.
  3. Cinsel organın enfeksiyon kapması ve vajina akıntı sorununun ortaya çıkmasına neden olabilir.
  4. Kanamaların artmasına neden olabilir ve adet döneminin çok daha uzun sürmesine sebebiyet verebilir.

Kısacası faydasından çok zararı vardır ve anlık zevkler için kadınların bu rahatsız sürecini çok daha fazla uzatmış olursunuz. Kısacası ortaya çıkabilecek birçok farklı sağlık sorununu da tetiklemiş olabileceğini de unutmamanız gerekir. Zaman içerisinde bu konu ile alakalı olarak videolu incelemeler de yapıldı ve uzmanların en çok dikkat ettikleri unsurlardan birisi de bu olacaktır.

Adet Döneminde Temizlik

Adet kanaması dönemi boyunca temizlik unsuruna çok fazla dikkat etmeli ve cinsel ilişkiden uzak durmanız da tavsiye edilir. Çünkü bu gibi durumlarda cinsel organ ile alakalı olarak sağlık sorunları ortaya çıkabilir ve birkaç farklı sorun ile mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz. Adet döneminde günlük duş almak ve vajina bölgesini temiz tutmak son derece önemli olacaktır. Bu sayede kafanızda herhangi bir soru işareti olmayacaktır ve olası sorunlara karşı en başından önlem almış olursunuz. Bu sayede sağlıklı bir adet dönemi geliştirmiş olacaksınız.

Yorum yapın