2021 Uzun Etek Kombinleri

Bayan giyiminde önemli bir yer tutan etek modası sürekli bir değişim içerisinde. Bu yıl trend olan uzun etekler oldukça rağbet görüyor. Uzun etek kombinleri ile sizlerde şıklığınıza şıklık katabilir ve kullanımı çok rahat olan bu tarz ile mükemmel görünmenizi sağlayabilirsiniz. Etek modasında ürünler sık sık değişmekle beraber hiç modası geçmeyen uzun etekler kadınların özellikle yaz aylarında rahatlığı nedeniyle tercih ettikleri bir modeldir. Çok fazla seçenekte uzun etek modeli ile karşılaşmak mümkündür. Önemli olan vücut hatlarınıza uygun bir modeli seçmek olacaktır.  Uzun etek modelleri genellikle uzun boylu bayanların tercihi olarak görülürler. Zira kısa boylu kişilerde uzun etek giymek pek tavsiye edilmez. Nedeni ise boyu olduğundan daha kısa da gösterecek olmasıdır. Hali hazırda boyunuzun zaten kısa olduğundan şikayet ediyorsanız bu tarzı giymekten biraz geri durabilirsiniz. 

Kalem Etek Modası 

Uzun eteklerden en çok seçilen model olan kalem etek modeli ile oldukça zarif bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu model sade ve şık durması nedeniyle özel günlerde bile tercih edilebilecek bir modeldir. Uzun etek kombinleri yaparken, büyük beğeniler ile almış bulunduğunuz eteğinizin üzerine seçeceğiniz bluz ya da gömlek çok önemlidir. Eteğinizin güzelliğini doğru seçilmiş bir üst kıyafeti ile daha da öne çıkarabilir ve kusursuz bir görüntü elde edebilirsiniz. Şık bir kalem etek sahibi olmuşsanız bu kıyafetinizi hemen hemen her türlü üst kıyafet ile tamamlayabilirsiniz. Kalem etek üzerine seçilmiş kısa bir bluz ile tam olarak şıklığı yakalayabilirken aynı zamanda kalem etek modelinizi abiye bir gömlek ile tamamlayarak bir gece kıyafeti bile elde edebilirsiniz. 

Siyah çizgili balıkçı yaka bluz kalem etek kombini
Siyah çizgili balıkçı yaka bluz kalem etek kombini

Renk Renk Uzun Etekler 

Moda ve giyim konusunda renklerin önemi büyüktür. Renkler onu taşıyan kişinin kişiliği hakkında bilgi sahibi olmamıza yararken, giyim konusunda vücut hatlarında ki olumsuzlukların gizlenmesinde de büyük önem taşırlar. Yılın son trend renkleri ile uzun etek kombinleri yapacak olanların kusursuz görünmeleri mümkün.  

Yaz aylarının vazgeçilmezi şifon etekler her yıl olduğu gibi bu yılda en gözde parçalar içerisinde yerine almış bulunmaktadır. Şifon rahatlığını yaşamak isteyenlerin bu tarz bir kumaş etek ile üzerine kombin yapacakları bluz doğru seçilmiş olmalıdır. Şifon etekler genellikle tşörtlerle kombinlenirler. Asimetrik olarak tasarlanmış bir şifon etek ile efil efil bir rahatlığın sahibi olabilirsiniz. 

Renkli benekli diz boyu kalem etek kombini
Renkli benekli diz boyu kalem etek kombini

Deri Uzun Etek Kombinleri 

Deri kıyafetler gücü, şıklığı ve kadınlarda dişiliği ön plana alırlar. Deri malzemeler ile yapılmış bir kıyafet ile zarafet ve seksilik ön plana çıkacaktır. Uzun etek kombinleri yapacak olan kişiler bu kombini bir deri ürün ile yapacak olurlarsa dikkat etmeleri gereken hususları atmamaları halinde çok şık görüneceklerdir.  

Deri bir etek kombinleyecekseniz bu tarz bir eteğin üzerine kısa bir seçim yapmalı ve belinizi ortaya çıkarmalısınız. Deri etekler üzerine giyilen kıyafetin uçları genellikle etek içine alınır. Bu nedenle etek üzerine seçeceğiniz parça çok uzun olmamalıdır.  

Cepli bej deri kalem etek kombini
Cepli bej deri kalem etek kombini

Pilesiyeli Uzun Etekler 

Son yılların tercih edilen ürünleri arasında yer alan pilesiyeli modellere uzun eteklerde de oldukça fazla rastlanmaktadır. Pilesiye uygulanan modeller genellikle daha salaş ve bol kıyafetlerdir. Bu nedenle pilesiyeli bir uzun bir etek almanız durumunda bu uzun etek kombinleri için dikkat edilecek en önemli husus size yakışıp yakışmayacağı olacaktır. Çünkü bu tarz etekler kişileri olduğundan daha kilolu gösterebilirler. Bol ve salaş bir görünüm sunun bu tarzı fazla kilolarınız varsa seçmemeniz doğru olacaktır. Uzun etekler kısa eteklere nispetle hem yaz aylarında hem de kış aylarında rahatlıkla kullanılabilirler. Rahatlığı ve doğallığı yakalayabileceğiniz bu ürünler ile kendinizi çok iyi hissedeceğiniz aşikardır 

Tesettür Modasının Vazgeçilmezi Uzun Etekler 

Özellikle tesettür modasında büyük bir yere sahip olan uzun etekler, tesettürlü bayanların tercihleri arasında oldukça önemli bir yere sahiptirler. Hem tesettüre uygun hem de şık görünüm sağlayan uzun etek kombinleri ile tesettürlü kişiler şıklığı yakalamanın tadına varıyorlar.  

Uzun dar düğmeli zümrüt yeşili türbanlı kalem etek kombini
Uzun dar düğmeli zümrüt yeşili türbanlı kalem etek kombini

Oldukça geniş bir renk skalasında çalışılan etek modellerine ister tek renk, isterseniz de desenli olarak ulaşmanız mümkündür. Yalnız bu seçimleriniz doğrultusunda etek üzerine seçeceğiniz ürünü dikkatli seçmeniz gerekecektir. Tek renk bir ürün seçmeniz halinde, üzerine ister gene tek renk, isterseniz de renkli ve desenli bir ürün seçebileceğiniz gibi desenli bir etek üzerine gözü yormaması açısından tek renk olan bir ürün seçmeniz gerekecektir. Aksi takdirde karışık bir görüntü meydana gelecek ve istemiş olduğunuz şıklığı yakalayamayacaksınız. 

Uzun Etek Altına Kullanılacak Ayakkabılar 

Ayakkabılar şıklık yarışında en göze batan parçalardır. Ne kadar şık bir kıyafet seçmiş olursanız olun ayakkabı seçiminiz doğru yapılmamış ise tüm çabanız boşa gidecektir. Uzun etek kombinleri yaparken ayakkabı konusunu da dikkatli bir şekilde irdelemeniz şıklık yarışında sizlere artı puan katacaktır. Uzun etekler altına hemen hemen tüm tarzlarda ayakkabılar yakışıyor olsa da bu birazda nereye gittiğiniz konusuna bağlı olmaktadır. Eğer özel bir davete katılacak veya şık bir restoranda muazzam bir akşam yemeği için buluşacaksanız eteğinizi şık bir topuklu ayakkabı ile tamamlayarak arzu ettiğiniz şıklığı yakalayabilirsiniz. Yok eğer bir geziye ya da piknik gibi bir aktiviteye katılacaksanız bu sefer ayakkabı seçiminizi spor bir ayakkabıdan yana yapmalısınız.  

Unutulmamalıdır ki ne giyerseniz giyin renk, model, tarz hiç fark etmez en önemli olan giymiş olduğunuz kıyafeti sizin kendinize yakıştırıyor olmanız ve o kıyafet içerisinde kendinizi mutlu hissetmenizdir.  

 

RESİM GALERİSİ

Yorum yapın