2021 Kısa ve Uzun Etek Modelleri

Her yıl yenilenen kısa etek modelleri bu yıl da kuralı bozmadı ve çok daha farklı görünümleri beraberinde getirdi. Zarafetin dikkat çektiği bu tasarımlar arasında geniş pileli olan modeller en çok tercih edilenler oluyor. Çan ve kalem etekler de modaya dahil olmayı ihmal etmiyor.

Ön ya da arka bölümünde kapalı yırtmaçların kullanıldığı tasarımlar ise daha çok iş kıyafeti olarak tercih ediliyor. Bu nedenle kısa etek modelleri arasında büyük bir popülerlik kazandığından söz edilemez.

En beğenilen kısa etek modelleri ise kalem mini etekler oluyor. Bu kıyafeti kombinlemekte de pek zorlanmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Tek renk ya da desenli olan kalem kesim etekler arasından net seçimler yapmalı ve kendi tarzınızı ortaya koymalısınız.

Hangi mevsimde olunursa olunsun kadınların en çok tercih ettiği kıyafetler arasında etekler bulunmaktadır. Kadınlar daha feminen görünmek için etek giymeyi tercih ederler. Bu bakımdan her kadının tarzına hitap eden etek modelleri bulunmaktadır.

Etekler boyuna, modeline ve dikimine göre farklı isimlerle anılmaktadır. Kalem etek,yüksek bel etekuzun etek, mini etek gibi onlarca farklı modelleri bulunmaktadır. Kadınlar bulundukları ortama uygun olarak bu modellerden birini seçerler. Kapalı bayanların tercihi genellikle uzun eteklerdir. Bir büroda ya da resmi bir kurumda çalışan kadınlar ise daha çok kalem eteği tercih etmekteler.

Her kadının dolabında bulunması gereken kıyafetler arasında etekler ilk sırayı almaktadır.  Kadınlar eteklerine uygun kombinler yaparlar.

Yaz aylarında en çok tercih edilen kıyafetler arasında etekler yer almaktadır. Birçok modelin bulunduğu eteklerde özellikle bu yaz uzun modeller ön plana çıkmaktadır. Özellikle iki yandan dize kadar yırtmaçlı, pamuk kumaştan uzun etekler bu yaz çok tercih edilenler arasındadır. Her rengin yer aldığı eteklerde çizgili, kareli veya farklı desenlerde eteklerde mevcuttur.

Uzun eteklerin yanında kadınların vazgeçemediği kısa etekler de bu yaz oldukça modadır. Daha çok belden oturtmalı alt kısmı bol gelen etekler ön plana çıkmaktadır. Eteklerde daha çok kuş tüyü, baykuş, simetrik kareler, karışık renkler, uzay motifleri gibi desenler yer almaktadır. Bunların dışında hiçbir zaman modası geçmeyen kot eteklerde yeni demir ve çivi işlemeleri ile karşımıza çıkmaktadır.

Yorum yapın